TeknoParkta Müteşebbis Heyet Toplantımızı Yaptık

Yönetim kurulu ve Müteşebbis Heyet Başkanımız Giresun valisi Sayın Mehmet Fatih Serdengeçti başkanlığında Müteşebbis heyet toplantımızı Giresun TeknoPark konferans salonunda gerçekleştirdik.

Toplantı öncesinde Giresun 2.Organize Sanayi Bölgesinde ki  yatırımcıları ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan valimize, Bulancak Kaymakamı Ünal Koç, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar ve 2.OSB Bölge Müdürü Mete Bahadır Yılmaz ile müteşebbis heyet üyelerimiz eşlik ettiler.

Vali Serdengeçti, ilk olarak Girsan Makina ve Hafif Silah Sanayi Ticaret A.Ş. ile Drone Tech Savunma Sanayi A.Ş.’yi ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Vali Serdengeçti, burada yapmış olduğu ziyaret ve incelemelerle ilgili olarak “Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesinde bulunan fabrika ziyaretlerimize Girsan ve Drone Tech ile başladık.

Daima hazır olmamız gereken bu zorlu coğrafyada, silah ve savunma sanayiinde yerli ürünler ile gücümüzü pekiştiriyoruz. Hedef daha çok üretim, daha çok ihracat...” sözlerine yer verdi.

Sayın Valimiz, ziyaret ve incelemelerine Sarıgöl Konveyör Sistemleri, Simya Makine Takım Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (Safir Cutting Tools), TPM Asansör Makina LTD. ŞTİ. ve diğer kurumsal firma ziyaretleriyle devam etti.

Vali Serdengeçti, incelemeleri sonrası “Kalkınma yerelden başlar ilkesiyle çalışma tempomuzda sanayiye önemli bir yer ayırıyoruz.

Ekonominin can damarı olarak refaha katkı sunan OSB’lerimizin ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunun farkındayız. ‍

Giresun’umuzu her alanda daha güçlü bir şehir konumuna taşımak için müteşebbislerimizle birlikte gayret göstermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Vali Serdengeçti, incelemelerini Giresun Teknopark ziyaretiyle sonlandırırken şu sözlere yer verdi:

“Giresun Teknopark'ta ne ararsanız var!

Yazılım, tarım, bilişim, enerji, elektronik, makine, yapay zekâ...

Bilgi temelinde üniversite ve sanayi iş birliğinin artırılarak teknolojiyle geleceğin şekillendirildiği ve araştırma, geliştirme ve inovasyon faaliyetlerinin özenle icra edildiği Giresun Teknopark'ta yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldık.”

Ziyaret ve incelemeler, çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

 

Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi

Giresun 2. Organized Industrial Zone

Bize Ulaşın