Giresun 2.OSB’de İlk Arsa Tahsis Edildi

Bulancak’ta kurulan 2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nde ilk arsa Valilikte yapılan protokolle GİRSAN’a  tahsis edildi.

Sayın Valimiz Hasan Karahan bugün GİRSAN Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Cürgül, 2. OSB Bölge Müdürü Bahadır Yılmaz, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar ve Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Fatoğlu’yu makamında kabul etti.

İmzalanan protokolle 2. OSB’de 20 Bin 432,59 m2 alana kurulacak olan silah fabrikasının, 11Bin m2sinin kendi mülkü olduğunu belirten GİRSAN Yönetim Kurulu Başkanı Cürgül, geri kalan 9 bin 432m2’lik alanın OSB tarafından GİRSAN’a tahsis edileceğini söyledi. Cürgül şuan itibariyle silah fabrikasında 170 kişinin istihdam edildiğini, kurulacak fabrikayla birlikte 125 kişinin daha istihdam edilerek çalışan işçi sayısının 300’e çıkacağını kaydetti.

Hayırlı olsun dilekleriyle protokolü imzalayan Vali Karahan, GİRSAN’ın ülkemizde silah sanayinin gelişmesinde önemli yeri olan ve ilimizde çok sayıda kişiye istihdam sağlayan GİRSAN Silah Fabrikasının ilimiz için önemine değindi. Vali Karahan, kurulacak fabrikayla 300’e yakın kişiye istihdam sağlayacak olan fabrikanın OSB’nin can damarlarından biri olacağına inandığını da sözlerine ekledi.

Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi

Giresun 2. Organized Industrial Zone

Bize Ulaşın