Giresun 2. OSB’de İlk Fabrika Açıldı.

Bulancak ilçemizde bulunan 2. Organize Sanayi Bölgesi(OSB)nin ilk Fabrikası dün yapılan törenle hizmete girdi.

  1. OSB’de Karaibrahimoğlu şirketler grubuna ait BİOAK Doğal ve Temiz Enerji İmalat Fabrikası açılış programı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Törende Karaibrahimoğlu şirketler grubu adına konuşan Altuğ Karaibrahimoğlu BİOAK Fabrikasının bioyakıt üretimi konusunda hizmet vermek için kurulduğunu belirterek, 2. OSB ‘de 2009 yılında 7250m2lik alana ilk arazi tahsisini gerçekleştirdiklerini ve bu alana kurulan EGGESA Mutfakla birlikte BİOAK Doğal ve Temiz Enerji İmalat Fabrikasının faaliyet göstereceğini söyledi.

  1. OSB Müdürü Mete Bahadır Yılmaz da Organize sanayi bölgesinin kurulmasında ve bugünlere gelmesinde büyük katkı sağlayan eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli başta olmak üzere Sayın Valimize ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Bulancak ilçesi adına mutlu bir günü yaşadıklarını belirten Belediye Başkanı Recep Yakar da, ülkemizin önemli sorunlarından biri olan işsizlik sorununun çözümü anlamında Bulancak ilçesinde en az 5bin ile 7 bin kişiye iş imkanı yaratacak olan Organize Sanayi Bölgesinde ilk tesisin hizmete girmesinin sevinç ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

“Bugün hayırlı bir hizmetin açılışını yapmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz” diye sözlerine başlayan Sayın Valimiz Hasan Karahan’da “Bugün heyecanla beklediğimiz bir gün. İlimizde 2.OSB’nin açılmasıyla birlikte yeni bir iş sahası daha oluşturduk. Deniz kenarında havaalanına 9km mesafede bulunan Organize Sanayi Bölgemiz il içi ve il dışı hatta yurtdışından tüm yatırımcı kardeşlerimizi bekliyor. OSB’nin bugünlere gelmesinde tüm emeği geçenlere teşekkür ediyor, çalışanlara hayırlı kazançlar diliyorum ”şeklinde konuştu.

  1. OSB’nin hayata geçirilmesinde karşılaşılan zorluklardan bahseden Gümrük ve Ticaret eski Bakanı Nurettin Canikli de”2. OSB turizm kenti olan Giresun’un bu özelliği kaybolmadan sanayileşmesinin hayata geçtiği bir projedir. Çevreyi bozmadan, sınırlı araziye rağmen bu projeyi hayata geçirdik. Bugün burada Giresun’un geleceğini büyük oranda şekillendirecek, ekonomisini hareketlendirecek önemli bir proje olan 2. OSB’nin ilk yatırımını açıyoruz. OSB ile birlikte Giresun sanayileşme alanında çok önemli bir adım atmıştır. Emeği geçenlere, bizlere güvenenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Karahan ve Bakan Canikli, 2. Organize Sanayi Bölgesinin ilk işletme ruhsatını Karaibrahimoğlu şirketler grubu adına Altuğ Karaibrahimoğlu’na verdi.

Açılış kurdelesinin protokol tarafından kesilmesinin ardından tesisleri gezen Giresun 2. OSB Müdürü Mete Bahadır Yılmaz, Vali Karahan ve Bakan Canikli hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi

Giresun 2. Organized Industrial Zone

Bize Ulaşın