Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi

Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi
Giresun 2. Organized Industrial Zone

Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi
 

HABERLER

Giresun 2. OSB’de İlk Fabrika Açıldı. Giresun 2. OSB'de Sıfır Atık Yönetim Sistemleri Kuruluyor Giresun Milletvekilinden OSB Ziyareti Yeni Valimizden OSB Ziyareti Giresun 2. OSB Ucuz Elektrik Dağıtacak YATIRIMCILARIMIZDAN IDLİBE YARDIM YATIRIMCILARA ELEKTRİK BRİFİNGİ VERİLDİ 19 Mayıs Kutlaması OSB'de Altyapı İşleri Tamam Kar Temizleme Çalışması Teknoloji Geliştime Bölgesi A.Ş. kuruldu. 2019 Yılı Son Müteşebbis Heyet Toplantısı OSB'miz Giriş Yolu Yapılıyor BAŞIMIZ SAĞOLSUN Vekillerimizin Yoğun ilgisi 2. ORGANİZE SANAYİ ATIK SU ARITMA TERFİ İSTASYON ÇALIŞMASI BAŞLADI TRAFO MERKEZİ YAPIMINA BAŞLANDI OSB de TEKNOKENT KURULUMUNA BAŞLANDI Giresun Valisinden Bölge Müdürümüze Teşekkür Belgesi Teknoloji geliştirme bölgelerinin belirlenmesini ilişkin Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de yayımlandı CemTulga Okay Vefat Etti OSBÜK KARADENİZ BÖLGE İSTİŞARE TOPLANTISI YOĞUN İLGİYLE TAMAMLANDI Trafo Merkezi İlimize Hayırlı olsun Sayın Valimiz 2.OSB’de İncelemelerde Bulundu Bölge Müdürü Yılmaz;''Bir Sözümüzü Daha Yerine Getirmenin Mutluluğunu Yaşıyoruz'' Giresun'da 5 Bin Kişiye İstihdam İmkanı Sağlanacak Vali Sarıfakıoğulları, Giresun 2.OSB İnşaat Alanında İncelemelerde Bulundu Fındık İşleme Tesislerinin İnşaatları Başladı Vali Sarıfakıoğulları, 2. OSB’de İncelemelerde Bulundu Sanayi Sicil Belgesi ve/veya Ön Kayıt Yazısı OSB Müteşebbis Heyet Toplantısı OSB de ALTYAPI İnşaatı Başladı OSB’nin Doğalgaz İhtiyacı Giderilecek Giresun 2. OSB’de Yatırımlara Devam Ediliyor Saygıyla Anıyoruz Basında Biz ”FATOĞLU ELEKTRİK PANO SANAYİ” Baş Sağlığı Basında Biz "SİMYA MAKİNA TAKIM" Basında Biz "ÖZKORKMAZ METAL" Giresun 2.OSB’de İlk Arsa Tahsis Edildi Meslek Liseleri ve Organize Sanayi Bölgesi İşbirliğinde Konferans Yapıldı OSB’de Altyapı Projeleri İçin Zemin İncelemesi Giresun 2. OSB’den Bakan Nurettin Canikli’ye Ziyaret Şenol ÜSTÜNDAĞ vefat etti Altyapı Proje Toplantısı Giresun 2. OSB Altyapı Proje İhalesi Yapıldı Giresun 2. OSB Yönetim Toplantısı Müteşebbis Heyet ve Yönetim Kurulu Toplandı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Yaşar ÖZTÜRK’ü Makamında Ziyaret

Bölge Müdürü Yılmaz;''Bir Sözümüzü Daha Yerine Getirmenin Mutluluğunu Yaşıyoruz''

27 Nisan 2018     927
   
 
Bölge Müdürü Yılmaz;''Bir Sözümüzü Daha Yerine Getirmenin Mutluluğunu Yaşıyoruz''

 

Giresun 2. Organize Sanayi Bölge Müdürü Mete Bahadır Yılmaz, bölgede başlayan doğalgaz altyapı çalışmaları ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Bölge Müdürü Yılmaz, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:’’

‘’Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğümüzce, bölgede faaliyete giren, faaliyete girme aşamasında ve inşaat aşamasında olan işletmelere daha kaliteli, daha verimli ve daha etkin hizmetler sunmak amacıyla alt yapı ve üst yapı çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyoruz.

Bu kapsamda, bir sözümüzü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Giresun 2. Organize Sanayi Bölgemize özel üretilen doğalgaz boruları ile gaz hattı ve borulama çalışmaları bugün itibariyle bölgemizde başlamış durumda.

Bölgemizde yürütülecek doğalgaz dağıtım faaliyetleri kapsamında ilk etapta, doğal gazın Ordu-Giresun iletim hattı üzerinden Bektaş yaylasından bir bağlantı ile Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesine iletimi sağlanacak. Bu vesileyle de OSB alanı içerisinde gerekli doğal gaz çalışmalarının ardından, projenin 1. etabı olan Pazarsuyu deresi ile İncüvez deresi arası altyapı imalatlarının tamamlanmasıyla birlikte, Giresun’un batı yakasındaki bölgelerimizde doğal gaza kavuşmuş olacak.

Önümüzdeki yıllarda istihdam üssü olacak olan ve ilimizin ekonomisine her anlamda katma değer kazandıracak 2. OSB’nin ilimize kazandırılmasının baş mimarı olan Milli Savunma Bakanımız Sayın Nurettin Canikli’ye, mevcut doğal gaz dağıtım bölgeleri lisans kapsamı dışında kalan Giresun 2. OSB’ye mahsus ve bu kapsamdaki diğer organize sanayi bölgelerine doğal gaz ulaştırılması amacıyla BOTAŞ Genel Müdürlüğünün görevlendirilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu Kararının alınması ve yürürlüğe konulmasındaki yoğun çabalarından dolayı yatırımcılarımız ve tüm Giresunlular adına teşekkür ederim.’’

 

Üst